ZŠ Lipůvka

Aktuality a informace

25. 5. Olympiáda 1. tříd Velké Opatovice: Gratulujeme Katušce Rybové ke stříbrné medaili v běhu na 50m i všem šikovným sportovcům za příkladnou reprezentaci naší školy.

 

Naše škola se zapojila do celostátní výtvarné soutěže, kde žákyně 5. třídy Vendula Lachová obsadila 3. místo.  Velká pochvala za skvělou reprezentaci školy.

Sbírka sladkostí pro děti z DD Vranov proběhne od 6.6. - 20.6. Všem děkujeme za podporu této charitativní akce.  Černá

 

Dne 12. 5. 2016 se žáci 3. - 5. ročníku zúčastnili okresního kola soutěže Mc Donaldś Cup v Blansku, do kterého postoupili z okrskového kola. Získali 4. místo ve složení F. Buš, J. Škarohlíd, D. Dvořák, K. Kovářová, V. Novotný, L. Koutná, D. Zámečník, T. Jurášek, M. Ševčík, J. Ďásek, D. Chlubný, J, Dvořák, T, Ďásek.

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Radmila Strážnická

 

Z důvodu malého zájmu se návštěva Městského divadla v Brně (22. 6.) nekoná.

 

PŘEHAZOVANÁ – BOSKOVICE 6. 5. 2016
6. 5. 2016 se konal turnaj starších žákyň v přehazované v Boskovicích. Turnaje se zúčastnilo 13 týmů. Turnaj byl sehrán ve skupinách. Naše děvčata vyhrála ve skupině pouze jeden zápas, ale ostatní tři prohrála smolně o jeden bod, takže nepostoupila ze skupiny do boje do finále.
Družstvu ve složení K. Krejčiříková, K. Jelínková, A. Hloušková, R. Hniličková, J. Handlířová, K. Helánová, N. Hromková, M. Skoumalová, L. Šmardová patří velký dík za vzorný přístup ke hře a reprezentaci školy.                                                                                                                                 Mgr. Eva Palátová

MINIKOPANÁ - BOSKOVICE 4. 5. 2016
Dne 4. 5. 2016 se naše škola zúčastnila turnaje starších žáků v minikopané v Boskovicích. Turnaj byl rozlosován do tří skupin. Do boje o finále postupoval pouze vítěz skupiny. Náš tým nepostoupil ze skupiny díky prohře s favoritem celého turnaje ZŠ Zelená Boskovice, který se nakonec stal celkovým vítězem. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů.
Tým ve složení P. Nešetřil, O. Novotný, L. Prudký, M. Antoňů, R. Ševčík, M. Kozel, O. Buňka podal velmi dobrý výkon, protože kromě jednoho zápasu s přehledem vyhrál další tři ostatní zápasy ve skupině.
                                                                                                                                 Mgr. Eva Palátová

 

Dne 6. 5. 2016 se žáci 4. tříd účastnili již 8. ročníku vědomostně branné soutěže Maják 2016 v Kuřimi. V konkurenci 13 týmů se naše soutěžní družstvo ve složení Tomáš Buňka, Anna Bórová, Vítek Janíček, Jan Reka, Magdaléna Simonová a Vendula Svobodová umístilo na vynikajícím 3. místě.

Všichni žáci se zaslouží obrovskou pochvalu za skvělou reprezentaci školy.

Děkujeme.                                                                                   Jana Dvořáková 

                         

 

Dne 5. 5. 2016 se žáci 3. - 5. ročníku zúčastnili okrskového kola soutěže Mc Donaldś Cup v Jedovnicích. Přesto, že nemohla hrát naše největší opora v této kategorii, Adam Prudík, podařilo se dětem umístit se na 2. místě za Lipovcem. Ten nás porazil 7:3. Zvítězit se nám povedlo nad Adamovem 10:3 a nad Jedovnicemi 11:1.

Naši školu reprezentovali: Tobias Jurášek, Dominik Zámečník, Martin Ševčík. Daniel Dvořák, Jindřich Škarohlíd, Vojtěch Novotný, Karel Jelínek, František Buš, Šimon Henek, Lucie Koutná, Jonáš Dvořák, Dominik Chlubný a Daniel Mikeska .

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Radmila Strážnická

 

Dne 3. 5. 2016 se zúčastnili žáci 4. a 5. ročníku naší školy okresního kola turnaje ve vybíjené. Ze šestnácti družstev skončili pátí za ZŠ Letovice, ZŠ Svitávka, ZŠ Boskovice a ZŠ Blansko Erbenova. Naši hráči hráli s velkým nasazením a podařilo se jim porazit všechny školy ve své skupině, kromě Boskovic, tj. Blansko TGM, Blansko Dvorská a Černou Horu. Takto postoupili do bojů o čtvrté až šesté místo, kde s Adamovem o 9 životů vyhráli a s ZŠ Erbenova o jeden život prohráli.

Školu reprezentovali:

Daniel Dvořák, Jindřich Škarohlíd, Michal Tesař, Kryštof Svoboda, Pavel Kocman, Daniel Mikeska, Vojtěch Novotný, Karel Jelínek, Jan Reka, Tobias Jurášek, Dominik Zámečník a Martin Ševčík.

Těmto žákům velmi děkuji za výborný sportovní výkon a za velmi slušné a sportovní chování po dobu závodů. Zvláštní poděkování pak patří panu Škarohlídovi, paní Rejtharové a panu Strážnickému, kteří nám pomohli s dopravou do hůře dostupných Letovic.

Radmila Strážnická

22. 6. 2016 pojedeme do Městského divadla v Brně na muzikál FLASHDANCE (19:00-22:00) - pro zájemce (žáci 2. stupně s rodinnými příslušníky): cena na žáka 430,- dospělý 600,- (v ceně je doprava), odjezd (18:10) a příjezd na parkoviště - Lipůvka, přihlásit do 9. 5. u M. Černé - z důvodu malého zájmu se akce nekoná

POHÁR ROZHLASU - BLANSKO 27. 4. 2016

Dne 27. 4. 2016 se zúčastnila naše ZŠ Lipůvka Poháru rozhlasu v Blansku. Závodu v atletice se

zúčastnila družstva starších žáků i žákyň. V soutěži dívek jsme dosáhli výborných výsledků a získali

několik medailí, v soutěži chlapců jednu medaili.

Družstvo dívek:

Krejčiříková K., Chlubná N., Hniličková R., Závodníková V., Jelínková K., Skoumalová M., Doleželová K.

8. třída:

Krejčiříková Klára - 1.místo/ skok vysoký/ + 1.místo /skok daleký/ + 2.místo/štafeta 4x60m/

Chlubná Natálie - 2.-3.místo/běh 60m/ + 3.místo /skok daleký/ + 2.místo/štafeta 4x60m/

Závodníková Vendula - 3.místo /vrh koulí/

Hniličková Radka - 2.místo /štafeta 4x60m/

9. třída:

Skoumalová Monika - 2.místo /štafeta 4x60m/

Družstvo chlapců:

Švaňhal M., Kozel M., Nešetřil P., Nebojsa J., Novotný O., Šindelář.

9. třída:

Nešetřil Petr - 2.místo /vrh koulí/

Celkové umístění: starší žákyně – 3. místo z celkového počtu 16 zúčastněných škol

starší žáci - 5. místo z celkového počtu 17 zúčastněných škol

Všem závodníkům děkujeme za výborné výkony v soutěži.

 

Milé děti, budoucí prvňáčci,
přijďte si k nám do školy vyzkoušet, jaké to je stát se opravdovým školákem. Čeká na Vás odpoledne plné úkolů, pohádek, her a spousta legrace. Letáček s pozvánkou na Pohádkovou školičku tady.

Dne 27. dubna se pětice žáků osmé třídy ve složení David Bureš, Josef Dražka, Daniel Kopřiva, František Racek a Patrik Visingr zúčastnili závěrečného kola korespondenční přírodovědné soutěže na Blanenském gymnáziu. Všem děkujeme, že celý rok vzorně plnili úkoly a reprezentovali tak naši školu.

Dne 5. dubna 2016 se žák 6. třídy Ondřej Buňka zúčastnil okresního kola matematické olympiády. Z 52 soutěžících obsadil krásné 4. místo! Moc blahopřejeme.

Kroužek Seznámení s PC má v pondělí 25.4. náhradu za 22.2. tj. končíme až v 15:45, 2.5. bude kroužek normálně do 14:45, stejně tak 16. a 30.5., 9. a 23.5. kroužek odpadá, již bylo počítáno dopředu a byla zohledněna cena kroužku.

VV atelier -náhrady (školní výlety)

1. třída, 2.-3. třída: náhrada za školu v přírodě - po 25. 4. 13:30-15:00, 23. 5. - náhrada pá 27.5. 13:30-15:00, 30. 5. - náhrada pá 20. 5. 13:30-15:00

2.-3. třída 25. 5. - náhrada čt 26. 5. 14:00-15:30, 1. 6. - náhrada po 9. 5. 13:30-15:00

                                                                                                                               Černá

S tímto videem soutěžíme v projektu "Sazka - olympijský víceboj - Česko sportuje". V tomto doplňkovém úkolu jde o podporu basketbalové reprezentace v bojích o účast na Olympijských hrách v Rio de Janeiru.
Mgr. Eva Palátová

 

 

Z důvodu pedagogické rady a třídních schůzek odpadá dne 18.4. kroužek Seznámení s PC.

 

VV atelier - náhrada 11. 4. (škola v přírodě - 1. třída) - 25. 4. do 15:00 Černá

 

OKRESNÍ KOLO VE VYBÍJENÉ – STARŠÍ ŽÁKYNĚ - ADAMOV – 6.4.2016

Dne 6. 4. 2016 se zúčastnilo družstvo starších žákyň okresního kola ve vybíjené starších žákyň ve

sportovní hale v Adamově. Turnaj sehrálo 11 týmů. Naše žákyně se umístily celkově na pěkném 4.

místě.

Složení družstva:

Jelínková K., Hniličková R., Hloušková A., Handlířová J., Krejčiříková K., Chlubná N., Čevelová A.

Helánová K., Skoumalová M., Hromková N., Jandová B., Šmardová L.

Všem hráčkám patří dík za bojovný výkon a reprezentaci naší „ZŠ Lipůvka“.

 

 

V pondělí 11. 4. odpadá IV. B 6. hodina!

V úterý 29. března proběhlo školní kolo PYTHAGORIÁDY pro 6. - 8. ročník. Soutěže se celkem zúčastnilo 21 žáků. Úspěšnými řešiteli se stali: David Prudký, Ondřej Buňka a Emerich Bachel. Blahopřejeme.

KUNŠTÁT 23. 3. 2016 ‐ KUNŠTÁTSKÁ LAŤKA
Dne 23. 3. 2016 se konal přebor ve skoku vysokém v Kunštátě „Kunštátská laťka“.
Naši Základní školu Lipůvku reprezentovala žákyně 8. třídy Klára Krejčiříková, která zvítězila v kategorii starších žákyň výkonem 150 cm.
Děkujeme za vzornou reprezentaci. Mgr. Eva Palátová

 


Video z Velikonoční dílničky si můžete prohlédnout zde.

 

 V pátek 18. března proběhla na naší škole mezinárodní soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN. Soutěžily všechny děti od 2. až 9. ročníku. Nejlepšími řešiteli se stali:
CVRČEK 1. Anežka Svobodová (3. ročník) 2. Natálie Košťáková (3.roč.)  3. Barbora Vintrlíková (3. roč.)
KLOKÁNEK 1. František Buš (5. roč.) 2. Dominik Zámečník (4.B) 3. Vít Janeček (4.A)
BENJAMÍN 1. Mojmír Váňa (6. roč.) 2. Ondřej Buňka (6. roč.) 3. Martin Sedláček (7. roč.)
KADET 1. Jindřich Nebojsa (9. roč.) 2. Matyáš Jankůj (9.roč.) 3. Marek Kozel (8. roč.)

 

1. 4. náhrada VV atelieru 2. a 3. třída od 13:30 Černá

Pozvánka na velikonoční dílničku
ZŠ Lipůvka zve rodiče s dětmi na jarní tvořivou dílničku ve středu 23. 3. 2016 od 14:00. Přijďte s námi strávit příjemné jarní odpoledne, během kterého si vyrobíme různé jarní i velikonoční dekorace. Společně budeme malovat tašky, zdobit proutěné věnce na dveře, leptat zrcátka, zdobit vajíčka a další zajímavé výrobky. V jídelně školy bude pro děti připraveno malé pohoštění, pro maminky jarmark v prostorách šaten a jarní svařáček.

Technická olympiáda
22.3.2016 se žáci sedmé třídy Michal Kopecký a Rostislav Kořínek zúčastnili Technické olympiády v Blansku, Rostík skončil na krásném 5. místě, moc blahopřejeme.

HALOVÁ KOPANÁ – OKRESNÍ KOLO – ADAMOV – 15. 3. 2016
Dne 15. 3. 2016 se zúčastnili žáci naší ZŠ Lipůvka okresního kola v halové kopané v Adamově.
Ve skupině vyhráli dva zápasy – porazili ZŠ Erbenova Blansko 3:2, ZŠ 9. května Boskovice 1:0 a prohráli se ZŠ Kunštát 1:4. Díky této prohře nepostoupili do boje o účast v krajském kole.
Družstvo - složení: Nešetřil Petr (9.tř.), Novotný Ondřej (9.tř.) Antoňů Michal (8.tř.), Švaňhal Martin (8.tř.), Ševčík Rostislav (8.tř.), Bureš David (8.tř.), Kozel Marek (8.tř.), Prudký David (6.tř.), Bachel Emerich (6.tř.).
Všem zúčastněným patří dík za jejich pěknou hru a bojovnost. Mgr. Eva Palátová

 

 

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Dne 11. 3. se v naší knihovně konala vzácná událost. Dvacet osm prvňáčků zde bylo rukou čtenářského krále slavnostně pasováno na čtenáře. Protože všichni dokázali, že už číst umí a také splnili několik nelehkých úkolů, propustil jim pan král z podzemí knihovny princeznu knihovnici. Pak už nic nechybělo k tomu, aby si všichni zájemci vybrali a vypůjčili nějakou pěknou knížku ze širokého výběru naší knihovny. Za svoji píli a statečnost každý prvňáček dostal diplom a barevnou záložku do své první knížky. Viz fotogalerie.

 

Recitační soutěž 2. stupeň:

1. kategorie 6. a 7. třída - 1. místo neuděleno, 2. místo-Kristýna Burantová, 3.místo-Lucie Šmardová

2. kategorie 8. a 9. třída - 1. místo neuděleno, 2. místo-Radka Hniličková, 3. místo-Božena Jandová

Všem zúčastněným děkujeme, výhercům gratulujeme!

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ
Naše ZŠ Lipůvka se účastní celorepublikového projektu Olympijského výboru „ČESKO SPORTUJE – OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ“. Za svou aktivitu při plnění sportovních disciplín Olympijského víceboje a bonusových úkolů vyhrála naše škola originální výbavu od firmy KOOH-I-NOOR.
Vítězný „OBRÁZEK SE VZKAZEM PRO OLYMPIONIKA“ pro Olympijské hry do Rio de Janeira vytvořila žákyně 8. třídy Klára Krejčiříková.
Dík patří všem zúčastněným žákům.
Mgr. Eva Palátová
garant projektu

 

Zápisový list - vydává VP ve dnech 7. 3. (od 13:30 - 15:00) a 8. 3. (od 14:30 - 16:00) 2016 - s sebou OP

Od 7. března, jak již jsme žáky informovali, mají  třídy II. B, IV. B,  V. , VI., VII.VIII. změny v rozvrhu. Žákům VII.  třídy, kteří dojíždějí a mají 1. hodinu volno, bude první hodinu k dispozici učebna informatiky.

23. 2. Upozorňujeme rodiče na opětovný výskyt vší a žádáme je o zvýšenou kontrolu vlasů jejich dětí (viz čestné prohlášení a informace níže uvedené).

 

16.2. proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali:

 • 6. třída Ondřej Buňka (4. místo)
 • 7. třída Martin Říha (4. místo)
 • 8.-9. třída Filip Kubíček (9. místo)

Všem blahopřejeme!

 

Ve školním kole Pythagoriády pro 5. třídy se na 1. místě umístil František Buš s 9 body, na 2. místě Michal Tesař s 8 body a na 3. místě Nikola Ševčíková. Bohužel nikdo nedosáhl takového počtu bodů, aby se stal úspěsným řešitelem a postoupil do okresního kola. Doufáme, že se vyšším ročníkům bude dařit lépe!

 

Prosím všechny, kdo doposud nezaplatil nebo nedoplatil kroužky, aby tak neprodleně učinil. Více v sekci Kroužky. Děkuji. Marie Baláčová vedoucí ŠK

17.2.2016

blahopřeji Kláře Volné (7.třída) a Lukáši Prudkému (9.třída) za získání krásného 3. místa

v okresním kole soutěže v anglickém jazyce. Vzorně reprezentovali naši školu a mezi žáky ostatních škol regionu se oba dva dostali na 3.místo, každý ve své kategorii. Doufám, že tyto excelentní výkony inspirují i ostaní žáky k předvedení kvalitních výkonů v hodinách jazyků...:-)

B.Bartová

 

VV atelier - náhrada za jarní prázdniny -1. třída čt 18. 2. 14:30 - 16:00, 2.-3. třída po 15. 2. 13:30 - 15:00

Seznam přijatých dětí k základnímu vzdělávání na ZŠ Lipůvka pro školní rok 2016/2017 tady. Přiložen dodatek a druhý dodatek.

 

Vážení rodiče,
v rámci preventivního opatření si Vás dovolujeme informovat o způsobu likvidace vši dětské, které doporučuje Krajská hygienická stanice v Brně dle dokumentu.
Podotýkáme, že diagnostikovat výskyt vší u dětí mohou pouze rodiče, lékaři, nikoli učitelé a vychovatelé. Z tohoto důvodu Vás prosíme o spolupráci. Účinnost léčby zvýšíte tím, že nás budete o výskytu vší informovat a my informaci o výskytu vší předáme dalším rodičům. V současné době jsou na trhu pouze dva přípravky schválené pro použití pro člověka, a to DIFFUSIL CARE a HEDRIN. Při jejich použití je nutné postupovat podle návodu výrobce.
Děkujeme za spolupráci.

 

Děkujeme všem rodičům, kteří přišli dne 18.1.2016 zapsat své děti k základnímu vzdělávání do naší školy. Celkem Vás bylo 34. Nabízíme Vám několik snímků v naší fotogalerii.

 

V úterý 19.1. se naše žákyně páté třídy zúčastnily okresního kola olympiády v matematice, děkujeme jim za reprezentaci naší školy. Jedná se o tyto žákyně: Michaela Kořínková, Sára Nasri, Asja Pluhařová a Nikola Ševčíková.

V úterý 5. a 12. ledna proběhlo školní kolo soutěže v ANGLICKÉM JAZYCE.


      V kategorii I.A (7.ročník) se žáci umístili takto:
1. Klára Volná
2. Sandra Motyčková
3. Martin Říha

V kategorii II.A (8. a 9.ročník) se žáci umístili takto:
1. Lukáš Prudký
    Filip Kubíček
2. Ondřej Novotný
    Josef Dražka

Všem žákům děkujeme za předvedené výkony a vítězům držíme palce v okresních kolech.
      B.B.

 Zápis

Veškeré informace ohledně zápisu do 1. třídy včetně tabulky, kde si zapíšete vhodný termín, naleznete tady.

 

Děkujeme panu Lachovi a panu Škarohlídovi za ozvučení Vánoční besídky.

 Výsledky školního kola dějepisné olympiády: 1. místo Sebastian Bukovský, 2. místo Ondřej Novotný, 3. místo Julie Handlířová. Blahopřejeme!

V pondělí 14. prosince proběhlo školní kolo ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY. Celkem se zúčastnilo 20 žáků II. stupně. Nejlepšími řešiteli se stali:  

 • 6. ročník - Ondřej Buňka 
 • 7. ročník - Martin Říha a Kateřina Doleželová
 • 8. a 9. ročník - Filip Kubíček a Ondřej Novotný

                                                                                     

Ve čtvrtek 10. 12. se F. Kubíček, J. Nebojsa a L. Prudký zúčastnili TECHNICKÉ OLYMPIÁDY na SŠ TEGA v Blansku. V konkurenci 36 žáků obsadil J. Nebojsa pěkné 7. místo. Blahopřejeme.

Na 21. a 22. 12. vyhlašuje ředitelka školy ředitelské volno.

Ve středu 2. 12. rozdávali žáci IX. třídy ostatním žákům školy písemnou žádost o sponzorský dar na ples žáků IX. třídy, aniž by o této skutečnosti bylo informováno vedení školy. Od této iniciativy se distancujeme.

    Srdečně Vás zveme na Vánoční výstavu s jarmarkem a dílničkou 4. 12. od 14:00 - 17:30 v přízemí ZŠ.

 • Vánoční koncert žáků ZŠ se koná 17. 12. v 17 hodin v sále OÚ
 • 1. 12. 2015 v 15:00 hodin  proběhne návštěva DD Vranov. Dětem bude předána sbírka.
 • BAREVNÉ DNY - pro poslední pátek v měsíci (27. 11.) byla vylosovaná ČERVENÁ barva.
 • Americká vitráž - kurz pro žáky 2. stupně - 14. 12. od 13:30, cena 150,- vyrobíte si vitráž na zrcadle (nahlásit u M. Černé do 3. 12.)
 • VV atelier 30. 11. od 13:30 - 15:00 (náhrada za 2. 12. - 2. a 3. třída)  Černá
 • Na 16. 11. 2015 vyhlásila ředitelka školy ředitelské volno.
 • Zveme rodiče na konzultační odpoledne s pedagogy, které se uskuteční 23. 11. 2015 od 16.00 do 18.00 hodin.  
 • Informační schůzka VP s rodiči žáků IX. třídy  -  23. 11. v 15:15 (hudebna) - přihlášky na SŠ, přijímací řízení, zápisový lístek                                        M. Černá
 • BAREVNÉ DNY
  Pro druhý pátek v měsíci (13. 11.) byla vylosovaná ORANŽOVÁ barva.
   
 • Sbírka sladkostí pro děti z dětského domova - od 9. 11. - 30. 11. bude probíhat v naší škole sbírka pro děti z DD Vranov. Všem děkujeme za podporu této charitativní akce.   M. Černá
 • V okresním kole soutěže PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN se naši žáci Jindřich Nebojsa a Matyáš Jankůj, oba z IX třídy, umístili na pěkném 7. místě.
 • Výroční zpráva 2014-2015 zde.
 • Jazykový pobyt Anglie 27. 10. 2015 - 1. 11. 2015 - odjez je 27. 10. v 7:45 od školy!!!
 • Dne 14. října 2015 proběhlo školní kolo soutěže PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN. Nejlepšími řešiteli se stali a do okresního kola postupují:
 1. 80b - J.Nebojsa, M.Jankůj (IX)
 2. 62b - D.Bureš (VIII)
 3. 57b - O.Novotný (IX)

Blahopřejeme!!!!

 • Prosím všechny, kdo doposud nezaplatil kroužky, aby tak neprodleně učinil, a to na účet školy. Více pod sekcí Kroužky. Děkuji. Marie Baláčová vedoucí ŠK. 
 • Ve středu 7. 10. odpadá VV atelier z důvodu školení vyučující - náhrada pátek 9.10.  od 13:30-15:00 M. Černá
 • V pondělí 5. 10. odpadá dyslektický kroužek. Děkuji za pochopení. K. Jančíková
 • V pátek 9. 10. v 15.00 pořádá ZŠ v zahradě školy a jejím okolí bramboriádu, jejíž součástí bude také pouštění draků. Občerstvení v podobě špekáčku a čaje pro každého soutěžícího je zajištěno. Zveme malé i velké děti.
 • Výtvarná soutěž - Kouzlo podzimu - pro žáky 1. a 2. stupně

- kreslíme, malujeme, tvoříme z přírodnin (výtvor doplníme textem - název, krátký příběh)

- termín odevzdání: do 27. 10. 2015

 • V úterý 22. 9. se žáci VI. a VIII. třídy zúčastnili 3. ročníku EKO dne s Kometou. Tentokrát se sbíral a třídil odpad v okolí Holáseckých jezer v Brně - Tuřanech. Patronem šesťáků byl hokejista Adam Raška a osmáků Hynek Zohorna. Na druhou část programu jsme se přesunuli k hasičce v Holáskách, kde si děti mohly prohlédnout auta záchranářů a hasičů. Největším lákadlem však byla autogramiáda hokejistů A týmu Komety. Akce se zúčastnilo více než 400 dětí, které nasbíraly 352 kg odpadků.
 • Hledám ještě několik šikovných házenkářů (kluků) do Miniházené 1. a 2. třída ve čtvrtek 14:40 - 15:40. Těším se na vás, Gabriela Jízdná - vedoucí kroužku.
 • Třídní schůzky se konají 14. 9. 2015 v 16.00 hodin.

 

Vážení rodiče, milé děti!
Těšíme se s Vámi na nový školní rok, který společně zahájíme v úterý 1. září 2015 v 8:00 v tělocvičně školy.

Program 1. školního týdne

1. září 2015

Na prvňáčky bude čekat u šaten p. učitelka Jízdná.
II. - IX. třídy - 1. vyuč. hodina – tř. uč.
I. třída – po společném zahájení pokračuje přivítání žáků a jejich rodičů ve třídě, podání informací.
Rodiče žáků I. třídy, kteří jsou přihlášeni ke stravování se během dopoledne dostaví do kanceláře ke konzultaci s vedoucí školního stravování - paní Krésová
Schůzka rodičů s vedoucí vychovatelkou – 9:00 hodin – paní vychovatelka Baláčová
Provoz školní družiny pouze pro žáky I. třídy od 9:00 – 11:30

Žáci školy i jejich rodiče mají možnost navštívit mši svatou  k zahájení školního roku 2015/2016 v kostele v Lipůvce, která začíná v 10:00.

2. září 2015

Školní družina pravidelný provoz od 2. září 2015!

Školní jídelna pravidelný provoz od 2. září 2015!

 I. třída 7:55 – 9:00 program rádia Petrov s třídní učitelkou
                  9:00 – 9:30 ve třídě s třídní učitelkou
                  9:30 začíná provoz školní družiny pro žáky I. třídy
                  10:45 oběd
        II. – III. třída 7:55 – 11:00 ve třídě s třídní učitelkou
        IV. – V. třída 7:55 – 11:20 ve třídě s třídní učitelkou
        VI. – VII. třída 7:55 – 12:00 ve třídě s třídní učitelkou
        VIII. – IX. třída 7:55 – 12:15 ve třídě s třídní učitelkou
        Provoz školní družiny pro ostatní žáky od 11:30

3. září 2015

I. třída 7:55 – 11:15 ve třídě s třídní učitelkou
               11:15 oběd, školní družina
       II. – IV. třída výuka do 11.25

V. - IX. třída výuka dle platného rozvrhu bez odpoledního vyučování

 4. září 2015

 Vyučování dle platného rozvrhu.

 

 
 
 
 
 
Dne 11.6. se konala soutěž v SUDOKU. Zúčastnilo se 18 žáků 5.-9. ročník. Na 1. místě se umístila Adéla Čevelová, na 2. místě Kateřina Jelínková a na 3. místě Alžběta Hloušková.
Výhercům gratulujeme a děkujeme organizátorům z matematického kroužku za možnost zasoutěžit si. 

 

Děkovná mše svatá za uplynulý školní rok

Kostel Svaté Cecilie středa 24. 6.  2015 v 12:30.

Jste srdečně zváni.

 

 Pohár Krále Jiřího z Kunštátu 2015Dne 10. 6. 2015 se žáci 2. - 5. ročníku naší školy zúčastnili atletického klání v Kunštátě. V této již tradiční sportovní soutěži se podařilo našim sportovcům získat rekordní počet medailí, a to celkem 13.

V kategorii mladších žáků zazářil Martin Ševčík se dvěma zlatými medailemi v běhu na 50m a skoku dalekém. Stříbrnou medaili získal Dominik Zámečník ve skoku dalekém a bronz vybojoval Vojtěch Novotný v hodu míčkem.

V kategorii starších žáků slavil největší úspěch Daniel Dvořák se dvěma zlatými medailemi v běhu na 50m a skoku dalekém. Zlatou medaili  za běh na 400m vybojoval také Emerich Bachel. Stříbrné medaile získali za běh Michaela Mikulicová a Elen Jurášková, ve skoku dalekém Adam Homolka. Bronz si z běžeckých soutěží odnesli David Prudký a Maruška Drápalová. Jen o kousíček unikla medaile Anetce Podrazilové v běhu na 400m i skoku dalekém.

Volné pracovní pozice:

    Máte-li zájem učit Aj na částečný úvazek (6 hodin týdně) od 1. 9. 2015, bližší informace Vám                   podáme na tel. čísle 607 714 118.

 

Sbírka sladkostí pro děti do DD Vranov - do 18. 6.

 

Ředitelka ZŠ Lipůvka oznamuje, že na dny 29. 6. a 30. 6. 2015 vyhlašuje ředitelské volno. 

 

ŠVP pro II. a III.B v Plasnici, Deštné

Orlické hory. Zúčastnilo se 38 žáků (24 z II.tř. a 14 z III.B třídy). Ve dnech 18.-22.5. 2015. Ačkoli počasí bylo velmi proměnlivé, užívali jsme si hry uvnitř chalupy i venku spolu s dalšími outdoorovými aktivitami pod vedením Michala Budíka a Pavla Svačiny. Fotografie naleznete ve fotogalerii. 

 

Ve středu 20. 5. se naši nejmladší školáci zúčastnili již XVII. olympiády prvňáčků ve Velkých Opatovicích. Ve velké konkurenci 26 škol a 227 závodníků dosáhli vynikajících výsledků. V celkovém pořadí škol se žáci z naší školy (Karolína Kopečná, Andrea Veselá, Silvie Stará, Berenika Blašková, Anna Sotolářová, Eliška Vrbková, Jan Novosad, Michal Novosad, Ondřej Pluskal, Martin Váňa, David Simon) umístili na fantastickém prvním místě.

Karolína Kopečná: 2. místo v běhu na 50m (9,17 s)

                                 2. místo ve skoku z místa (164 cm)

                                 2. místo v hodu (13,3 m)

                                 1. místo ve čtyřboji

Andrea Veselá:       1. místo ve skoku z místa (168 cm)

                                 4. místo v běhu na 50 m (9,44 s)

                                 3. místo ve čtyřboji

Našim malým reprezentantům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

 

Exkurze Praha 27. 5., odjezd v 6.30 od školy, příjezd asi v 21.00 ke škole. Jídlo a pití na celý den, případně kapesné na jídlo a pití. Pohodlné oblečení a obuv, pláštěnku nebo deštník, kartičku pojištěnce.

Minulý týden proběhla okresní kola matematické soutěže "Pythagoriáda". Za naši školu soutěžili:

5. ročník - Jiří Ambrož 3. místo, Emerich Bachel 5. místo

6. ročník - Martin Říha 9. - 12. místo

8. ročník - Jindřich Nebojsa 18. - 22. místo, Filip Kubíček 30. - 33. místo

Úspěšným chlapcům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 
Ve dnech 12.-13. května se na stadionu v Blansku konalo velké atletické klání žáků ZŠ a nižších gymnázií, tradiční Pohár rozhlasu.
 Naše mladší žákyně tvořily silné družstvo a díky několika velmi dobrým výkonům se umístily v konkurenci 15 zúčastněných škol na skvělém druhém místě. K jejich vynikajícímu výsledku nejvíce přispěly výkony Kláry Krejčiříkové, která již tradičně kralovala ve skoku vysokém, letos s vylepšeným výkonem 155 cm. Úspěšná byla i ve skoku dalekém, v němž se umístila na druhém místě a v rámci štafety, ve které běžela s Radkou Hniličkovou, Natálií Chlubnou a Adrianou Hrdličkovou, získala třetí diplom, a to opět za vynikající 2. místo. 
Ve středu 13. května soupeřili na stadionu starší žáci. I když nedosáhli takových výkonů jako děvčata v předchozím dni, velmi nás potěšilo vítězství Jaroslava Říhy v běhu na 1500 m, které bylo naprosto jednoznačné.  Neméně nás potěšilo umístění Sabiny Jelínkové na třetím místě ve skoku vysokém.

 

Dne 12. 5. 2015 se v Blansku konalo okresní kolo kategorie A, tj 2.a 3. tříd, celostátní soutěže v kopané Mc Donald´s Cup. Soutěže se kromě naší školy zúčastnili žáci ZŠ Blansko TGM, ZŠ Boskovice, ZŠ Jedovnice a ZŠ Letovice. Naše škola obsadila v silné konkurenci 2. místo, kdy dvakrát zvítězila (ZŠ Blansko 4:0 a ZŠ Jedovnice 4:1) a dvakrát skončil zápas nerozhodně (ZŠ Boskovice 1:1 a ZŠ Letovice 0:0). Reprezentovali nás: K. Jelínek, M. Ševčík, V. Novotný, D. Zámečník, T. Jurášek,  T. Buňka, N. Kolářová, T. Ďásek,  J. Dvořák, M. Říha, Natálie O. de Silva. Našim malým reprezentantů gratulujeme a děkujeme.

  Dne 28. 4. 2015 se vybraní žáci z prvního stupně ZŠ zúčastnili II. ročníku atletického závodu s názvem Štafetový pohár, jehož okresní kolo se konalo v Blansku. V silné konkurenci výběr ve složení Ondřej Beran, Anna Sotolářová, Karolína Kopečná, Kateřina Sedláčková, Anna Ambrožová, Vojtěch Novotný, Dominik Zámečník, Jonáš Dvořák, Marie Drápalová, Daniel Dvořák, Lucie Koutná, Adam Prudík, Elen Jurášková, Michal Tesař, Michaela Mikulicová a Emerich Bachel obsadili 8. místo. Za obětavé výkony a vzornou reprezentaci děkujeme.

 

III. Prvomájový výšlap

tentokrát na Zlobici

Sraz 1. května 2015 v 10:00 před ZŠ Lipůvka

Zváni jsou děti i rodiče a všichni, kteří chtějí tento den oslavit společnou procházkou jarní přírodou .

Již tradičně najdeme nějakou tu „ kešku“  ! Trasa vhodnái pro kočáky.

Dalš info : marketa.skovajsova@seznam.cz

 

Dne 24. 4. se žáci 1. až 4. ročníku zúčastnili čtvrtého finálového turnaje v házené v Kuřimi. V průběhu školní ligy  se naši žáci probojovali až do finále o první místa. V rozhodujícím turnaji nakonec získal náš tým ve složení Adam Prudík, Jindřich Škarohlíd, Michal Tesař, Pavel Kocman, Daniel Dvořák, Tobias Jurášek, Karolína Kovářová, Marie Drápalová krásné druhé místo. Pochvalu zaslouží i ostatní reprezentanti, kteří se od minulého roku v házené viditelně zlepšili.

Dne 27. 4. 2015 se žáci 1. stupně naší školy zúčastnili okresního kola ve vybíjené. Podařilo se jim v silné konkurenci velkých škol  ve složení Radovan Hodaň, Emerich Bachel, David Prudký, Aneta Podrazilová, Elen Jurášková, Jakub Mušálek, David Krátký, Ondřej Buňka, Jindřich Škarohlíd, Adam Prudík, Daniel Dvořák a Tobias Jurášek vybojovat 2. místo. Všem zúčastněným sportovcům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Děkujeme panu Hodaňovi a Škarohlídovi za pomoc při dopravě dětí.

 

Během měsíce dubna probíhala na 2. stupni přírodovědná soutěž ke Dni Země. Výsledky:

1. místo VIII. třída

2. místo VI. třída

3. místo IX. třída 

4. místo VII. tř.

Vítězné třídě blahopřejeme!

22. 4. Den Země - 5. a 6. hodina  II. stupeň, proběhne úklid školního pozemku, s sebou rukavice   ( v případě nepříznivého počasí proběhne výuka podle rozvrhu)  

Hana Nebojsová z V. tř. získala v krajském kole recitační soutěže Ocenění za troufalost dotknout se hlubší myšlenky. Blahopřejeme.

Dne 9. 4. se zúčastnily okresního kola ve vybíjené starší žákyně, kterým se podařilo v silné konkurenci 12 škol zvítězit. Turnaje se zúčastnily Barbora Smržová, Sabina Jelínková, Lucie Tesařová, Sabina Petlachová, Sabina Hanzlíčková, Marcela Svobodová, Adéla Chytrá, Monika Skoumalová, Karolína Helánová, Veronika Kambová, Radka Hniličková, Kateřina Jelínková a Klára Krejčiříková. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Dne 13. 4. 2015 od 16.00 do 18.00 třídní schůzky a následně konzultace s jednotlivými vyučujícími. 

Přednáška "Nebezpečí na sociálních sítích" 13. 4. 2015

Zveme všechny rodiče na tematickou přednášku Nebezpečí na sociálních sítích, která se uskuteční v den třídních schůzek, v pondělí 13.4. 2015, v 18.00 v učebně informatiky. Přednášku povede pan Kotouček ze sdružení Elim Letovice. Můžete se na něj obrátit i s případnými dotazy již od 17.30. Bližší informace nalezete zde.

 

Dne 20. března proběhla na naší škole matematická soutěž KLOKAN. Nejlepšími řešiteli se stali:

Kategorie CVRČEK: 1. B. Vintrlíková ll. tř., 2. T. Buňka III. A, 3. N. Kolářová a K. Sedláčková II. tř.

Kategorie KLOKÁNEK: 1. F. Buš IV. tř., 2. O. Buňka V. tř., 3. D. Prudký V. tř.

Kategorie KADET: 1. J. Nebojsa VIII. tř., 2. A. Nebojsová IX. tř., 3. L. Prudký VIII. tř.

Kategorie BENJAMÍN: 1. J. Dražka VII. tř., 2. K. Jelínková VII. tř., 3. M. Říha VI. tř.

V úterý 24. března se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Nejlepších výsledků dosáhli:

5. ročník: 1. E. Bachel 2. J. Ambrož

6. ročník: 1. M. Říha, 2. - 3. K. Doleželová a J. Stejskal

7. ročník: 1. A. Čevelová, 2. P. Visingr, 3. F. Racek

8. ročník: 1. J. Nebojsa, 2. F. Kubíček, 3. M. Jankůj

Do okresního kola postoupili: Bachel, Ambrož, Nebojsa, Kubíček, M. Říha

Velkého úspěchu dosáhla v okresním kole recitační soutěže Setkání s poezií v Adamově žákyně V. třídy Hana Nebojsová, která ve své kategorii obsadila 1. místo a postoupila do krajské soutěže Dětská scéna 2015. Hance děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Ve středu 1. 4. 2015 od 14:00 zveme všechny malé i velké tvořivce na tradiční jarní dílničku s jarmarkem. Děti si mohou na deseti stanovištích vyrobit pěkné velikonoční dekorace a občerstvit  v jídelně školy.                                                                        Těší se na Vás zaměstnanci a starší žáci ZŠ.

 

6. 3. 2015 se konala ve sportovní hale v Kunštátě soutěž ve skoku vysokém Kunštátská laťka. Žákyně naší školy Klára Krejčiříková zvítězila v kategorii mladších žákyň a výkonem 150 cm současně utvořila rekord soutěže v této kategorii. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů

 

Sběr papíru

Vážení rodiče,
od 20. 2. 2015 probíhá sběr papíru. Kontejner na papír je umístěn u zadního vchodu školy. Výtěžek použijeme výhradně na potřeby a odměny pro žáky. Věříme, že podpoříte dobrou věc a kontejner nám pomůžete naplnit. Děkujeme.

 

Recitační soutěž 1. stupeň - školní kolo

I. kategorie:

1. místo - Barbora Pospíšilová

2. místo - Tereza Zorníková

3. místo - David Simon

II. kategorie:

1. místo - Vít Janíček

2. místo - Magdaléna Simonová

3. místo - Kateřina Sedláčková

III. kategorie:

1. místo - Hana Nebojsová

2. místo - Vendula Lachová

3. místo - Asja Pluhařová

 

Recitační soutěž 2. stupeň - školní kolo

1. místo - Monika Skoumalová

2. místo - Sabina Petlachová

3. místo - Radka Hniličková

 

Poděkování

Naše poděkování patří všem, kteří přispěli do letošní tomboly. DĚKUJEME. Seznam sponzorů naleznete zde.
 
Ve středu 4. února vyvrcholila na blanenském gymnáziu půl roku trvající přírodovědná soutěž družstev žáků. Naše družstvo ve složení Sabina Hanzlíčková, Adéla Chytrá, Marcela Svobodová (9. ročník), Jindřich Nebojsa a Filip Kubíček (8. ročník) se umístili na krásném 3. místě. Toto závěrečné kolo jim v celkovém pořadí vyneslo chvályhodné 4. místo. Blahopřejeme! 

Seznam žáků přijatých do 1. třídy na školní rok 2015-16

ŠKOLNÍ PLES

13. 2. 2015 od 20.00 hodin se uskuteční v sále OÚ v Lipůvce tradiční školní ples. Ples bude slavnostně zahájen tanečním vystoupením žáků naší školy. K poslechu a tanci zahraje skupina Nova Band. 
Vstupenky po 150,- Kč se prodávají od 9. 2. 2015 od 7 hodin v kanceláři ZŠ.

Přivítáme věcný i finanční příspěvek do tomboly, za který předem děkujeme. Dárce zveřejníme na webových stránkách a v místě konání akce.

Výtěžek plesu bude věnován na rozvoj výchovy a vzdělávání našich žáků.

DĚTSKÝ KARNEVAL
Školní družina ZŠ Lipůvka zve všechny děti, rodiče i prarodiče na dětský karneval, který se uskuteční v neděli 15. 2. 2015 od 14:00 v sále Obecního ú