Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Distanční výuka a duševní zdraví

Distanční výuka a duševní zdravíDatum konání:
18.3.2021

Vážení rodiče,

bohužel to nevypadá, že by nám distanční výuka skončila v nejbližší době. Vím, že současné období je velmi náročné pro Vás, Vaše děti a pedagogy. Poslední dobou sílí tlak ze strany rodičů na zvýšení počtu on-line hodin. Z pokynů MŠMT vyplývá, že tato cesta není žádoucí. Celostátní praxe jasně potvrdila, že nadměrný rozsah synchronní on-line výuky představuje extrémní zátěž pro žáky a také pedagogy. Vězte, že některé ročníky naší školy mají dokonce mírně nadlimitní počet doporučených hodin. Přesto jsme ještě tento týden navýšili po jedné hodině on-line výuky ve 3., 4. a 8. ročníku, ale dále již o zvýšení počtu on-line hodin neuvažujeme. Řešením potíží s distanční výukou se jeví zavádění individuálních konzultací. V naší škole je již značný počet žáků zapojen do této formy výuky a hodláme v tomto trendu pokračovat. Individuální konzultace probíhají většinou prezenčně, jen menší část on-line. 

Současná doba klade enormní nároky na duševní zdraví dětí. Prosíme rodiče, aby si všímali projevů rizikového chování svých dětí. V případě, že identifikujete problém, obraťte se na školu. Rizikovou aktivitou dětí je často nadměrné používání internetu v rámci volného času. Bohužel se v naší obci začal projevovat vandalismus, což by také mohlo poukazovat na následek stresu u dětí. 

 Pevné zdraví a krásné jarní dny Vám přeje

Mgr. Marcela Antonovičová