Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Okresní kolo zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiády24. a 25. ledna proběhly školní kola zeměpisné olympiády, ze kterých do okresního kola postoupilo 8 žáků: v kategorii A (6. třída) postoupili Václav Zorník, Miriam Habrmanová a Karolína Dočekalová. V kategorii B (7. třída) Anna Šuhájková a Matěj Šrámek a v kategorii C (8. a 9. třída) Erik Nowak, Richard Nikel a David Mikeska.

Okresní kolo proběhlo online na naší škole 23. února. V šesté třídě byl výkon soutěžících vyrovnaný, Miriam Habrmanová obsadila 12., Karolína Dočekalová 13. a Václav Zorník 15. místo z 36 soutěžících. Ze sedmé třídy se nejlépe umístil Matěj Šrámek, který obsadil 21. místo ze 38 soutěžících v okrese Blansko. V kategorii C dosáhl Richard Nikel na 7. místo ze 47 soutěžících a stal se tak nejlepším řešitelem naší školy, ale bohužel také prvním nepostupujícím soutěžícím. Do krajského kola tak z naší školy nepostupuje žádný žák.

Všem žákům gratuluji k výkonům a přeji mnoho úspěchů do dalších soutěží.