Ve čtvrtek 14. 5. 2026 jsme vyrazili na hvězdárnu. Trochu za odměnu a trochu pro vzdělání.....tak nějak jsme pojali exkurzi na hvězdárnu. Za odměnu za to, že se hezky připravovali na přijímačky (tehdy tedy ještě netušili, jak dobře dopadnou). Ale připravovali se hezky. Navíc ve fyzice právě probíráme světelné jevy a na hvězdárně mají program právě k tomu. Takže jsme se nejdřív podívali v digitáriu na 3D pořad Vesmír všemi smysly a bylo se na co dívat. Potom jsme si ve světelné laboratoři hráli s paprsky a doslova je lámali. Je krásné spojit vědu a zábavu. Na pár fotek můžete kouknout v galerii.