Drobečková navigace

Úvod > Škola > Třídy > VIII. B třída

VIII. B třída

Třídní učitelka: Mgr. Andrea Puklová

puklova@zslipuvka.cz

školní mail: 730155533  

 

 

2324-8B.PNG

  

   VV - květen/červen

   31. 5. a 7. 6. projekt ve dvojicích - dějiny umění 20. století, pokud bude pěkné počasí, jdeme kreslit od 14. 6. do přírody - s  sebou něco na sezení (deku, polštářek...)

    7. 6. -  7:00 doučování pro zájemce - český jazyk (druhy VV a poměry mezi VH)

 

   Čj - 13. 5. 7:00 doučování pro zájemce - VEDLEJŠÍ VĚTY

        - 27. 5. 7:00 doučování pro zájemce - poměry VH, druhy VV

   24. 5. Čj - slohová práce (úvaha)

   28. 5. - test z literatury, možnost výběru: test váha 3 a váha 5

   17. 6. - závěrečná písemná práce z mluvnice (diktát a gramatika)

 

     AKCE DUBEN

10. 4. - 7:00 Kuchyňka ( místo PČ pátek 6.hod.)

          - čtvrtletní test Čj

12.4. Preventivní program "Zaostřeno na zdravé vztahy"- 3. a 4.vyuč.hodina

16.4.- čtvrtletní test AJ

17.4.- čtvrtletní test M

22.4. - Den Země

         - čtvrtletní rada, třídní schůzky a konzultace 16:00-18:00

25.4.- Exkurze- Hodonín u Kunštátu- památník holocaustu Romů a Sintů na Moravě,8-13h, 40Kč- hrazeno z fondu+ bus- nevíme zatím cenu

 

Ředitelské volno vyhlášeno na 9.-10.5. 2024 z důvodu řemeslných úprav v některých učebnách školy.

22.5. proběhne fotografování tříd.

Školní výlet- 3.-5.6. Čejkovice- zámek-ubytování a plná penze, cesta tam objednaný bus, cesta zpět hromadnou dopravou. Vybíráme zálohu 2000 Kč (ubytování a strava)- do konce dubna. 

 

 AKCE BŘEZEN

13.3.- 7h- Kuchyňka ( místo PČ pátek 6.hod.)

22.3.- Matematický klokan, 1. a 2.vyuč.hod.

25.3.- D- Komenský- projektová hodina

27.3.- Třídnická hodina 7h

         - Velikonoční dílna a jarmark- 14-16:30

 

AKCE ÚNOR

2.2.- pololetní prázdniny

5.- 9.2.- jarní prázdniny

14.2.- 7h kuchyňka

20.2. - ČJ-  třídní kolo recitační soutěže (žáci obdrželi texty 30. 1.)

 

        

 

AKCE LEDEN

3.1. - začátek vyučování

3.1 a 4.1. - biologická olympiáda- pro vybrané zájemce

4. 1. - literatura, 9. 1. - testík

5.1. - 9:40- divadlo ve škole- "Osvobozené divadlo a Semafor"- 80 Kč

10.1.- 7h- kuchyňka

16.1.-  pololetní test AJ

18.1.  - pololetní test M

22. 1. - pololetní test ČJ  

do 26.1. uzavírání známek

26.1. 6.hod. kuchyňka

29.1. - pedagogická rada

31.1. - vysvědčení

 

AKCE PROSINEC

1.12. Vánoční jarmark a dílna ve škole 14-16:30

5.12.- Mikuláš ve škole

8. 12. - slohová práce - popis a charakteristika postavy (četba, film)

20.12. Vánoční besídka- koncert 17h na sále

21.12. Vánoční besídka, rozdávání dárečků - oběd 11:05-11:10!

22.12. Ředitelské volno

          

AKCE LISTOPAD

6. 11. Program ve škole- Divadlo nekouše, 11- 12:15, 60Kč bude hrazeno z tř.fondu

14.11. Bobřík informatiky- 5.hod

Čtvrtletní testy: AJ- 14.11.  ČJ- 13. 11.,  M-

17.11. státní svátek

20.11. Čtvrtletní porada a poté TK a konzultace 16-18h

24.11. kuchyňka-6.hod- PČ

28. 11. olympiáda z Čj - zájemci 13:30 - 15:30

30.11. Dějepisná olympiáda- pro vybrané zájemce, 6.hod.

 

   Připomínám, od čtvrtka 5. 10. je pravidelně v učebně 6. třídy od 7:00 pro přihlášené kroužek českého jazyka! 

AKCE ŘÍJEN

3.10. Výukový program ve škole- Pernštejni- Jak válčili husité, 11:15-12:15, 50Kč-z fondu

6.10. Návštěva zahradnictví Šebrov+ vyřezávání dýní. 3.-6.vyuč.hod. 40Kč z fondu.

20.10. Výukový program ve škole- Hudební nástroje. 4.vyuč.hod., 80Kč z fondu.

25.10. Exkurze Velké Opatovice- kartografické muzeum

26.-27.10. Podzimní prázdniny

 

25.10. 2023 Exkurze do kartografického muzea 

sraz žáků: 7.20

odjezd: 7.30

vstup do muzea: 70 Kč ( bude placeno z třídního fondu)

doprava autobusem: ( cena podle počtu žáků, budu vybírat po podzimních prázdninách asi 200 Kč)

s sebou si vezměte: svačinu a pití, kartičku pojištěnce, vhodná obuv, pláštěnka ( vycházka do okolí po návštěvě muzea v případě dostatku času)

návrat: kolem 13.00, pak oběd ve školní jídelně

B. Bartová

 

AKCE ZÁŘÍ

4.9. Slavnostní zahájení školního roku v tělocvičně 8:00-8:45, nevaří se!

5.9. Třídnické práce- odchod na oběd 12:25

7.9. Kroužky- přihlášky

11.9. Třídní schůzky- 16:00

Vstupní test z Čj - 18. 9., v týdnu od 11. 9. - 15. 9. opakujeme celý týden na test (5 hodin)  Černá

Test AJ- 19.9.

Test M- 20.9.

26.9. Exkurze Praha- sraz v 6:50 před školou, odjezd v 7:00. Příjezd kolem 18-19h. Program- procházka centrem Prahy, Pražský hrad- prohlídka s průvodcem. S sebou: kartičku pojištěnce, vhodné oblečení (pláštěnka) a obuv, svačiny, pití, popř. léky.

29.9. Ředitelské volno

 

!Upozornění- změna rozvrhu v pátek-

Po dobu plavání bude informatika přesunuta na první vyučovací hodinu a zeměpis na pátou vyučovací hodinu.

  

    

Matematika

informace k matematické olympiádě:

 Český jazyk - učivo a procvičování:https://www.umimecesky.cz/cesky-jazyk-8-trida

                                                         https://www.cestinadoma.cz/tridy/8-trida/