Úvod > Škola > Třídy > IX. třída

IX. třída

2324-9.PNG

D, Vo -  dne 25. 4. proběhne exkurze do Památníku Holokaustu Romů a Sintů v Hodoníně u Kunštátu, součástí programu  bude beseda s pamětnicí. Odjezd v 8.00 od školy, příjezd asi v 13.00 (oběd neodhlášen), vstupné 40 Kč ze třídního fondu + náklady na autobus, 7. hodina odpadá. Antonovičová

Nové info - vloženo 4. 4.:

1) v pondělí 8. 4. píšou žáci 7:45 - 8:45 přijímačky z ČJ ,,na zkoušku". Bude to verze D z loňska. Píšou anonymně pod číslem, neznámkuji, píšou i ti, co přijímací zkoušky nedělají. Kdo nestihne dojet včas kvůli koloně, bude mít bohužel méně času a jeho výsledek nebude relevantní vůči ostatním.

2) Protože počítám s tím, že většina žáků dělá v pátek a v pondělí přijímací zkoušky, dejte mi prosím vědět, kdo zkoušky v pátek nebo v pondělí nedělá. S jeho přítomností počítáme ve škole, ale bude ve výuce v 8. třídě. Přijímací zkoušky samozřejmě počítáme jako absenci, nezapomeňte poslat omluvenky.

3) Hned po přijímacích zkouškách píšou žáci v úterý - čtvrtek čtvrtletní testy z ČJ, M, AJ - v tomto pořadí

4) 22. 4. proběhne akce ke Dni Země, což znamená, že budeme uklízet okolí a plnit aktivity vztahující se k environmentální oblasti vzdělávání.

5) 22. 4. máme čtvrtletní pedagogickou radu a pro vás POSLEDNÍ třídní schůzky, kde shrnu informace ke školnímu výletu apod.

6) 25. 4. je naplánována exkurze do Hodonína u Kunštátu do památníku Romů a Sintů s programem k holocaustu, vstupné a autobus hradím z fondu

7) Vybírám 1000,- Kč jako zálohu na školní výlet - 3. - 5. 6. - kemp Dolní Věstonice s polopenzí, na programu máme procházku na Pálavu, Dívčí hrad, 2. den jedeme linkovým autobusem do Lednice a 3. den máme program v archeoparku v Pavlově. Návrat na Lipůvku cca kolem 16:00, ještě upřesním.

DOTAZ - poslední den jdeme dost kilometrů pěšky - může někdo z rodičů před devátou ráno dojet a odvézt nějak hromadně stany, spací pytle, karimatky...? Z třídních peněz zaplatíme aspoň za pohonné hmoty. Pokud to půjde, kontaktujte mě prosím, děkuji.

8) I na stránkách školy najdete definitivně potvrzenou informaci o ředitelském volnu ve dnech 9. a 10. 5. (čt - pá) následující po státním svátku ve středu 8. 5.

Úterky 7:00, procházení testů k přijímacím zkouškám:

DEFINITIVNÍ HARMONOGRAM

Úterký 9. 4.  7:00 C9PCD 23

http://www.atlasskolstvi.cz/  - rozšířený Atlas škol

Třídní fond - zůstatek do 9. třídy 180,- Kč

Platby na školní rok 2023/2024:

PS AJ                                  299,- + doplatek 51,- (nové přišly dražší, než bylo plánováno)

PS ČJ -                               108,-

PS Z -                                 102,-

PS RJ -                               251,- (PS N - nemají nový, pokračují v loňském)

pomůcky do VV                  200,-

suroviny do vaření              300,-

kopírování                          100,-

třídní fond                          890,- (aby se to zaokrouhlilo)

ve fondu po platbách 1070,- Kč na žáka

Výdaje z fondu k 25. 10.:

Doplatek PS AJ    51,-

Praha                609,-

Pernštejni (Jak válčili husité) 50,-

Hudební nástroje 80,-

Kartografické muzeum  70,-

příspěvek na sladkosti k Mikuláši DD Vranov 10,-

koncert skupiny Marbo   80,-                          zatím výdaje celkem 950,- Kč

vybráno do fondu   + 200,-

Plánované akce:

22. 4. Den Země

25. 4. program v Památníku Romů a Sintů  Hodonín u Kunštátu (40,- Kč program + autobus)

Další termíny čtenářských deníků, vždy nejpozději do: 31. 5. (1 Z)

VV - duben

- příprava plesu - výzdoba

INFORMACE PRO ŘEŠITELE MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

NÁVODNÉ ÚLOHY KATEGORIE Z: úlohová komise kategorie Z vytvořila
návodné úlohy k domácímu kolu MO. Jejich zadání a řešení je na webu MO:
Úlohy jsou určené jak přímo žákům, tak i pedagogům, kteří s žáky
pracují. Cílem je pomoci soutěžícím s vyřešením úloh domácího kola.