Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dějepisná exkurze pro žáky 6.třídy

Dějepisná exkurze pro žáky 6.třídyDatum konání:
28.11.2023

V úterý 28.11. 2023 jsme s žáky 6.třídy opustili školní lavice a vydali jsme se autobusem na výlet do Blanska, kde jsme v místním renesančním zámku navštívili muzeum Blanenska. Čekalo nás povídání s panem archeologem - navštívili jsme společně expozici Cesta do pravěku Blanenska a archeologickou hernu, kde jsme si vyzkoušeli práci archeologa a odkryli různé nálezy. V expozici jsme kromě známých nálezů, o kterých jsme si vyprávěli v hodinách, objevili i nálezy přímo z Lipůvky a blízkého okolí, což bylo velmi zajímavé. Ve druhé části programu jsme si zahráli originální deskovou hru, kde jsme se mohli vžít do role prvním objevitelů jeskyní Moravského krasu a objevovat si sami zcela novou jeskyni s reálnými nálezy z krasu. Touto exkurzí jsme zakončili naše putování pravěkem a už se těšíme na další dobrodružství při bádání dějinami starověku.