Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země 2024

Den Země 2024Dne 22. 4. 2024 se uskutečnil Den Země. Tento den jsme oslavili tím, že jsme přírodu zbavili předmětů, které do ní nepatří. Akce proběhla pro celou školu formou projektového dne v přírodě.

  1. – 5. třída v průběhu dopoledne procházela připravená stanoviště a hledala správné znění šifry skryté v otázkách zaměřených na ekologii, životní prostředí a ochranu planety Země.

Druhý stupeň se aktivně zapojil do sběru odpadků a u toho se formou her dozvěděl něco více o přírodě a její ochraně.

  1. třída navštívila Čističku odpadních vod v Lelekovicích. V rámci exkurze se žáci seznámili, jaké metody a technologie se v praxi používají a jakým způsobem se odpadní látky zpracovávají, a co se děje s přečištěnou vodou a odpadním materiálem. Vzhledem k dotazům žáků usuzuji, že se jim návštěva čističky líbila.

Celý den bych hodnotila kladně, nepršelo nám a výuka touto formou byla poučná, neboť žáci na vlastní oči viděli, jak se mají starat o přírodu a jak pracné je její čištění.