Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Do projektu Příběhy našich sousedů se zapojila i ZŠ Lipůvka

Do projektu Příběhy našich sousedů se zapojila i ZŠ Lipůvka 

Tým deváťáků ze ZŠ Lipůvka ve složení Adam Diatka, Žaneta Hrušková, Matěj Stloukal a Matěj Šrámek se zapojil do celorepublikového projektu Příběhy našich sousedů. Jedná se o vzdělávací počin organizace Post Bellum, který je určený pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Ti mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit jeho celoživotní vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Dokumentaristický tým z Lipůvky pod vedením paní ředitelky Marcely Antonovičové si vybral příběh Arnošta Odehnala, signatáře Charty 77, který se podílel na Sametové revoluci v Lipůvce a několik let byl členem zastupitelstva obce. Životní vzpomínky žáci zpracovali formou videa. Žáci představí výsledky své práce veřejnosti během slavnostní závěrečné prezentace, která se uskuteční 29. května 2024 v 17 hodin v Kinokavárně Brno na adrese nám. SNP 33, Brno - Černá Pole. Do tohoto projektu jsou zapojeni také žáci ze ZŠ Velké Opatovice, ZŠ Talent Vyškov, ZŠ Letovice, ZŠ Zahrada a ZŠ nám. 28. října Tišnov. Všichni příznivci projektu z řad veřejnosti jsou srdečně zváni. Badatelskou práci ohodnotí odborná porota ve složení: Ondřej Kalina Fikar, Blanka Veselá a Jaroslava Vykoupilová. Veškeré výstupy projektu budou zveřejněny na webu pribehynasichsousedu.cz, případně v archivu Paměti národa.