Úvod > Aktuality > Matematický klokan

Matematický klokan

Datum konání:
28.3.2021

V pátek 19. března proběhla online soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN. V nejmenší kategorii CVRČEK pro žáky 2. a 3. ročníků zvítězil s 81 body Filip Ryba ze 3. třídy, druhé místo obsadil s 80 body Tomáš Nikel z 2. ročníku a třetí místo se 77 body obsadila Terezka Bajerová také z 2. ročníku. Kategorii KLOKÁNEK pro žáky 4. a 5. ročníků jednoznačně vyhráli "čtvrťáci", na prvním místě se 104 body skončila Michaela Orlovská, na druhém místě se 71 body Marian Košťál a o bod méně získal Marek Heinc. V kategorii BENJAMÍN pro žáky 6. a 7. ročníků se na prvním místě umístila s 87 body Terezie Stejskalová ze 6. třídy, na druhém místě s 80 body Karolína Schwarzová a na třetí místě se 76 body Daniela Krejčí, obě ze 7. A.  Nejstarší žáci soutěžili v kategorii KADET, na prvním místě skončila Magdaléna Simonová z 9. třídy se 73 body, druhé místo obsadila Anežka Svobodová se 66 body a třetí Šimon Henek se 61 body, oba z osmé třídy. Všem soutěžícím děkujeme, že i přes náročnost doby, se pustili do klokana.

Mgr. Bohumila Klangová