Úvod > Aktuality > Matematický klokan

Matematický klokan

V pátek 22. března na naší škole proběhla mezinárodní matematická soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Nejmladší žáci 2. a 3. tříd soutěžili v kategorii CVRČEK. Kde se na 1. místě umístil Tomáš Čermák z 3. A s krásnými 79 body. 2. místo obsadila trojice třeťáků ve složení Patrik Alexa, Radim Hájek a Vojtěch Franc s 69 body. 3. místo potom obsadil s 68 body Václav Vinkler z 3. B. Nejlepší druhačkou byla Andrea Divišová s 63 body. V kategorii KLOKÁNEK pro žáky 4. a 5. tříd se v první trojici umístili žáci páté třídy, první Vojtěch Kiffel s 93 body, druhá Julie Závodníková s 85 body a třetí Tomáš Nikel s 79 body, nejlepší ze 4. třídy Jonáš Habrman s 52 body a Veronika Novyniuk s 51 body. V kategorii BENJAMÍN pro žáky 6. a 7. tříd byla nejlepší Tereza Švábenská ze 7. třídy s 53 body. Na 2. místě potom Sebastian Krhovský s 47 body, také ze 7. třídy a 3. místo obsadil šesťák Filip Ryba s 41 body. V nejnáročnější kategorii KADET pro naše nejstarší žáky 8. a 9. tříd  byla s přehledem nejlepší Karolína Dočekalová z 8. B se 74 body. 2. místo s 65 body pak obsadil Václav Zorník z 8. A a 3. místo s 64 body Adam Diatka z 9. třídy. Všem děkujeme za účast a vítězům moc blahopřejeme.