Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva Památníku holokaustu Romů a Sintů v Hodoníně u Kunštátu

Návštěva Památníku holokaustu Romů a Sintů v Hodoníně u KunštátuŽáci 8. a 9. ročníku navštívili dne 25. 4. Památník holokaustu Romů a Sintů na Moravě, který se nachází v autentickém místě nedaleko Hodonína u Kunštátu. V letech 1942 - 1943 zde byly nuceně koncentrovány rodiny moravských Romů před transportem do Osvětimi. Táborem prošlo celkem 1396 mužů, žen a dětí, z nichž zde 207 zemřelo. Krutý život v táboře nám přiblížili díky interaktivnímu programu spojenému s prohlídkou areálu dva příjemní průvodci. Návštěva tábora se tak stala nejen obohacením vědomostí našich osmáků a deváťáků o temném období holokaustu, ale též pomohla k utváření správných postojů k popírání základních lidských práv.