Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poznávací exkurze- Salzburg a oblast Berchtesgaden

Poznávací exkurze- Salzburg a oblast BerchtesgadenDatum konání:
18.6.2024
Datum ukončení:
19.6.2024

V závěru školního roku měli žáci 7.- 9. tříd možnost poznat opět něco málo z kultury, historie a přírodních krás Rakouska a jižního Německa. První den jsme navštívili nádherné město Salzburg, rodiště W. A. Mozarta. Prohlédli jsme si jeho rodný dům, zahrady Mirabellgarten a centrum města. Poté jsme se lanovou dráhou přepravili na pevnost Hohensalzburg, která se majestátně tyčí nad městem. Ubytováni jsme byli v malebném městečku Golling an der Salzach a druhý den nás čekal krátký přejezd do oblasti Berchtesgaden v Německu. Naším cílem byla horská vesnička Obersalzberg. Zde stával Hitlerův Berghof, svá sídla zde měli i další přední nacisté. Na připomenutí této pohnuté historie zde nyní stojí moderní Dokumentační centrum s velmi poutavou interaktivní expozicí, součástí prohlídky je také návštěva části bunkrů. Na závěr jsme se přepravili na horu Kehlstein a dále tunelem a výtahem k Orlímu hnízdu- horské chatě zbudované pro A. Hitlera s nádhernými výhledy. Exkurze se velmi vydařila, přálo nám i počasí a žáci si odnáší spoustu zážitků a poznatků.