Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přednáška studentů z týmu LASAR

Přednáška studentů z týmu LASARV pondělí 27. 5. k nám zavítali studenti Richard Nikel (náš bývalý žák a občan Lipůvky) a Simon Klinga, kteří jsou součástí pětičlenného týmu středoškoláků s názvem LASAR. Tento tým  získal před nedávnem dvě ze tří cen v prestižní mezinárodní soutěži Conrad Challenge týkající se kosmonautiky, letectví a vesmíru v Houstonu (USA). Cenu odborné poroty a Cenu za prezentaci veřejnosti obdrželi za projekt týkající se dálkové opravy spojení s nefunkčními satelity.  Jako jediný tým z pěti finalistů získali 2 ze 3 možných cen a do finále se probojovali z 570 týmů z celého světa. Tento mimořádný úspěch se setkal s velkým zájmem medií. Studenti nám na přednášce pro žáky 8. a 9. ročníku zábavnou a srozumitelnou formou přiblížili výsledky své práce a jejich cestu za úspěchem. Zároveň nám nastínili jejich další plány s uvedením svého projektu do praxe a naše žáky motivovali v duchu hesla "Nic není nemožné, stačí jen vytyčit si cíl a jít za ním".