Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Program HOBIT – cévní mozková příhoda

Program HOBIT – cévní mozková příhodaV posledních měsících školního roku se žáci 7.A; 7.B a 8. třídy zúčastnili v rámci předmětu Výchova ke zdraví pilotního programu HOBIT. Ten vytváří Skupina veřejného zdraví z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Cílem bylo seznámit žáky s cévní mozkovou příhodou - „mrtvicí“, rozpoznat ji a včas poskytnout první pomoc. Vše probíhalo pomocí e-learningu (interaktivního vzdělávání na počítači) i v samotných hodinách formou pracovních listů a plnění úkolů. Odměnou za zvládnutí úkolů byl žákům dobrý pocit z nabytých zkušeností. Milým překvapení pro naši školu však byla i výhra moderního digitálního mikroskopu Bresser a dárků v podobě svačinových boxů a triček s nápisem „Už dokážu zachraňovat životy“. V příštím školním roce se zaměříme ve spolupráci s Programem Hobit na další civilizační onemocnění.