Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze zámek Slavkov, Mohyla míru

Exkurze zámek Slavkov, Mohyla míruDatum konání:
8.6.2023

Ve čtvrtek 8. 6. 2023 se žáci 7.- 9. ročníku zúčastnili dějepisné exkurze. Tentokrát jsme se vydali po stopách Napoleona Bonaparte a navštívili jsme místa v našem kraji, která jsou spojena se slavnou bitvou Tří císařů. Na zámku ve Slavkově nás čekala zajímavá prohlídka historických sálů, po prohlídce jsme obdivovali krásnou zámeckou zahradu a park. Poté jsme se přesunuli na Pracký kopec, abychom si prohlédli památník bitvy u Slavkova- Mohylu míru. V expozici nás to s pracovními listy moc bavilo a na závěr jsme nakoukli do kaple, kde jsou uloženy ostatky obětí z celého bojiště. Exkurze se vydařila, je skvělé podívat se přímo na místa, kde se kdysi dávno psala historie.